Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
atrakcje

4,5 km na południe od Mogilna, nieopodal znanego w całym kraju Wylatowa, w którym pojawiały się tajemnicze kręgi w zbożu, we wsi Chabsko znajduje się Muzeum Ziemi Mogileńskiej. Zwiedzając je, poznamy zwyczaje, życie codzienne, rzemiosło i sztukę ludową tych wyjątkowo ciekawych pod względem etnograficznym terenów, znajdujących się u zbiegu Pałuk, Wielkopolski i Kujaw.

Kto w dzieciństwie nie marzył, by przejechać się czerwonym wozem strażackim na sygnale? Przejeżdżając przez Łasin, niewielką miejscowość w pobliżu Grudziądza, warto zajrzeć do miejscowego Muzeum Pożarnictwa Ziemi Pomorskiej, by dowiedzieć się, jak zmieniała się strażacka służba na przestrzeni XIX i XX wieku.

Tajemnicze podziemne przejścia, właściciele sprzed wieków, słynący ze swawolnego życia, warcholstwa i pieniactwa – z zamkiem w Radzikach Dużych łączy się wiele legend i barwnych opowieści. Już dla nich samych warto odwiedzić niewielką miejscowość w pobliżu Golubia-Dobrzynia.

Miejsce, w którym odpoczywał Napoleon Bonaparte, pamiątka po XI-wiecznej bitwie czy symbol ukrytego w pobliżu skarbu? Zagadkowy głaz w Borach Tucholskich do dzisiaj skrywa swoje tajemnice.
 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi