Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Parki krajobrazowe
Krajeński Park Krajobrazowy

Krajeński Park Krajobrazowy znajduje się na obszarze trzech powiatów: na większości powiatu sępoleńskiego, w północnej części powiatu nakielskiego oraz w zachodniej części powiatu tucholskiego. Jest największym Parkiem Krajobrazowym w województwie kujawsko-pomorskim, liczy sobie 73 850 ha i jest również trzecim co do wielkości Parkiem Krajobrazowym w Polsce.

Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy

Założony w 1990 roku Park liczy sobie 27764,3 ha, z czego 13901,5 ha położonych jest na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, który obejmuje miasto Górzno oraz gminy: Górzno, Brzozie, Grążawy, Świedziebnia. W większości teren Parku pokryty jest lasami, szczególnie grądowymi oraz sosnowymi. Na tym obszarze znajduje się również kilkadziesiąt jezior.

Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Pomiędzy Płockiem, historyczną stolica Mazowsza; Gostyninem, którego początki datuje się na VI wiek n.e.; Włocławkiem, historyczną stolicą Kujaw a niewielką miejscowością Kowale znajduje się liczący 389,50 km² Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy. 22 200ha znajdują się w województwie kujawsko-pomorskim. Ochrania on rozległą pradolinę Wisły.

Brodnicki Park Krajobrazowy

Został utworzony w 1985 roku i był wówczas 25 parkiem krajobrazowym w Polsce. Jego powierzchnia wynosi prawie 17 tys. ha, z czego ok. 12 349 ha jest położona na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Na jego obszarze znajduje się 60 jezior, co stanowi 10% jego powierzchni natomiast ponad 60% zajmują lasy. Osią hydrograficzna BPK jest rzeka Skarlanka.

<12 


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi