Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Zamki
Ruiny zamku w Rogóźnie

W południowo-zachodniej części rezerwatu przyrody, obejmującego ochroną wiele rzadkich gatunków drzew, wznosi się strome wzgórze górujące nad ujściem rzeczki Gardęgi do Osy. Na jego szczycie znajdują się malownicze ruiny jednej z najstarszych warowni krzyżackich Ziemi Chełmińskiej. Swego czasu twierdza wzbudziła podziw samego cesarza Karola IV.

Zamek w Nowem

W Nowem – miejscowości usytuowanej malowniczo na wiślanej skarpie – znajdują się pozostałości krzyżackiego zamku, z którego bracia zakonni mogli kontrolować ruch statków na położonej niżej rzece. Do dzisiaj zachowało się główne skrzydło warowni, które zaadaptowano na kawiarnię i prężnie działający ośrodek kultury.

Ruiny zamku w Wenecji

Siedziba krwawego kasztelana, zwanego Diabłem Weneckim, i więzienie dla występnych duchownych – zamek w Wenecji przechodził rozmaite koleje losu. Do dzisiaj z okazałej budowli zachowały się fragmenty murów, stanowiące malownicze tło dla organizowanych tu koncertów, festynów i turniejów.

Zamek w Pokrzywnie

W Pokrzywnie niedaleko Grudziądza wznoszą się ruiny dawnej krzyżackiej twierdzy, zwanej „angeli castrum” – zamkiem anielskim. Ich zwiedzenie warto połączyć z wizytą na zamku w Radzyniu Chełmińskim – obie miejscowości dzieli od siebie tylko 11 kilometrów.



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi