Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
atrakcje
Projekt „Tak trzeba” – renowacja zabytkowych cmentarzy

Piękna nadwiślańska gmina Czernikowo jest gminą wyjątkową. Istnieją w niej tylko dwa cmentarze katolickie, za to aż pięć cmentarzy ewangelickich w miejscowościach: Makowiska, Liciszewy, Włęcz, Wilcze Kąty i Jackowo. Jest to gmina wyjątkowa, bowiem niemal wszystkie cmentarze ewangelickie (za wyjątkiem Jackowa) zostały poddane pracom porządkowym, a nagrobki zostały odremontowane i zabezpieczone.

Szkoła Leśna na Barbarce

Osada Leśna Barbarka położona w lesie, zaledwie 13 km od centrum Torunia, to raj dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Na terenie Osady znajdują się budynki Szkoły Leśnej, bazy noclegowej, sala konferencyjna, stajnia, jak również park linowy, park zabaw, miejsce grillowe i paleniska. Dla osób aktywnych została przygotowana sieć ścieżek turystyczno-edukacyjnych.

„Cmentarze pełne są ludzi, bez których świat nie mógłby istnieć”

To tytuł jednego z projektów organizacji pozarządowej, która od 2000 roku zajmuje się odnawianiem starych, zapomnianych nekropolii. Już sama jej pierwotna nazwa: Stowarzyszenie na Rzecz Ratowania Zabytkowych Cmentarzy w Gminie Cekcyn "Światło", mówi wiele o profilu jej działania. Takich organizacji w wojewódzkie kujawsko-pomorskim jest na szczęście więcej.

Gród wczesnośredniowieczny w Raciążu

Jesienią 2011 roku ukończone zostały prace budowlane związane z częściową rekonstrukcją wczesnośredniowiecznego grodziska kasztelańskiego Raciąż, które znajdowało się na półwyspie jeziora Śpierewnik.



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi