Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Zamki

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu

Widoczny już z daleka golubski zamek wkomponowany jest w niezwykle malowniczy krajobraz – rezultat erozyjnej działalności rzeki Drwęcy, przepływającej meandrami przez Golub-Dobrzyń. Starannie utrzymane otoczenie zamku – wysoka zielona skarpa, na której wznosi się budowla, znajdująca się w pobliżu zadbana Dolina Kasztelana (z zabytkowym parkiem) i rozłożone u stóp wzgórza miasto z historyczną zabudową i fragmentami średniowiecznych murów – podkreślają piękno górującej nad okolicą rezydencji.
Każdy, kto zamierza zwiedzić golubski zamek, zanim przekroczy okazałą bramę i wejdzie na dziedziniec, koniecznie powinien najpierw stanąć na znajdującej się obok zamku platformie widokowej (będącej pozostałością po fundamentach narożnej baszty zamku średniego), aby ogarnąć wzrokiem panoramę miasta z wijącą się wstęgą pobłyskującej srebrzyście rzeki.
Nacieszywszy oczy wspaniałym widokiem, poświęćmy chwilę na przyjrzenie się charakterystycznej sylwetce budowli – jednego z piękniejszych zamków północnej Polski. Zamek ma kilkusetletnią historię i przez setki lat odciskały na nim swe piętno kolejne – zazwyczaj burzliwe – epoki, następujący po sobie gospodarze i podejmowane przez nich przebudowy. Najbardziej dostrzegalny jest gotycko-renesansowy charakter zamku, widoczny również wewnątrz jego murów.
Zwiedzając zamek poznają Państwo jego historię oraz dowiedzą się, że największy rozkwit przeżywał w okresie, kiedy starościną golubską była królewna Anna Wazówna.
Można też skorzystać z szerokiej oferty imprez okolicznościowych oraz pobytów integracyjnych dla dorosłych, dzieci i młodzieży lub po prostu spędzić miło czas, korzystając z pokojów gościnnych np. podczas wybranej imprezy organizowanej na zamku.

Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaDariusz Deja
Telefon+48 56 683-24-66 , +48 56 683-24-55
Emailzamek@zamekgolub.pl
WWWwww.zamekgolub.pl
AdresPTTK 13
Miejscowość87-400 Golub-Dobrzyń
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi