Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
wydarzenia

XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Tucholi

W ramach 52. Dni Borów Tucholskich w dniach 16-17 lipca 2011 roku został zorganizowany XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi. Pomysłodawcą imprezy jest Pan Piotr Grzywacz, nauczyciel gry na rogu myśliwskim z Tucholi. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1983 r. Na początku był to konkurs 13 wykonawców sygnalistów myśliwskich. Bardzo szybko stał się międzynarodowy zdobywając szersze grono sympatyków. Do 1995 roku był to jedyny tego rodzaju konkurs w Polsce.
Festiwal adresowany jest do grona miłośników oryginalnej dziedziny muzycznej, której tradycje sięgają tysiąca lat wstecz, gdy na dworach europejskich organizowano wyprawy myśliwskie, kończące się okazałymi przyjęciami. Każdy kto chce poczuć się jak za dawnych czasów powinien wziąć udział w Festiwalu Muzyki Myśliwskiej i Wieżowej w Tucholi.
Podczas tegorocznego festiwalu wielbiciele muzyki myśliwskiej wysłuchali zespoły w ramach Kujawsko-Pomorskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, podziwiali Mistrzostwa Świata w grze na drewnianym rogu tucholskim. Wykonawcy z całej Polski prezentują muzykę wieżową, Hejnał Tucholi, autorem którego jest Zbigniew Sampławski. W części finałowej w kościele p. w. Bożego Ciała w Tucholi uczestnicy festiwalu grali na rogach myśliwskich, a dekorację w postaci trofeów i mebli myśliwskich użyczył pan Tadeusz Pawłowski. Można było również wysłuchać pieśni myśliwskich wykonanych przez zespół kaszubski. Odbyły się również warsztaty muzyczne dla sygnalistów poprowadzone przez profesora Uwe Bartels z grupą rogów francuskich, oraz Anke Saxinger z rogami pszczyńskimi. Wielu gości, w tym wybitny profesor Uwe Bartels, specjalista od kwestii rogów myśliwskich w Europie zapowiedzieli swój ponowny udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Pracę nad festiwalem koordynuje Piotr Grzywacz wraz z synem Karolem, przy współpracy z Zespołem Szkół Leśnych w Tucholi. Festiwal wspiera Urząd Miasta Tucholi i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego z Bydgoszczy.

Galeria
Fot. Krzysztof Wesołowski
Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaPiotr Grzywacz
Telefon+48 52 33-48-661
Emailzsl@tuchola.pl
Miejscowość Tuchola
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi