Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Ścieżki przyrodnicze

Ścieżki przyrodnicze w Tucholskim Parku Krajobrazowym

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Jelenia Wyspa”

Licząca 3,5 km trasa wiedzie przez południowo-wschodnią część Tucholskiego Parku Krajobrazowego nad rzeką Stążką, w pobliżu szosy wiodącej z Tucholi do Tlenia. Po drodze możemy m.in. zobaczyć torfowiska oraz zbiorowiska bagienne i wodne rzeki Stążki. Trasa wraz z dziesięcioma znajdującymi się na niej przystankami, jest oznakowana tablicami informacyjnymi.

Ścieżka przyrodniczo-leśna w Nadleśnictwie Woziwoda

Ścieżka prowadząca częściowo przez rezerwat przyrody „Dolina Rzeki Brdy”. Z usytuowanego na trasie punktu widokowego można podziwiać piękną panoramę rzeki.

Hydrobiologiczna i algologiczna ścieżka dydaktyczna w Suszku

Opracowana przez Stację Przyrodniczą Uniwersytetu Łódzkiego ścieżka dydaktyczna skierowana jest przede wszystkim do studentów biologii, ale także do młodzieży szkolnej i wszystkich miłośników przyrody – zwłaszcza zainteresowanych hydrobiologią i zoologią bezkręgowców żyjących w różnych siedliskach wodnych.
Więcej: www.tuchpark.tuchola.pl
 

Szczegółowe informacje na temat ścieżek: www.tuchpark.tuchola.pl

Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaTucholski Park Krajobrazowy
Telefon(52) 33 43 712
Emailtuchpark@tuchola.pl
WWWwww.tuchpark.tuchola.pl
AdresPodgórna 1
Miejscowość89-500 Tuchola
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi