Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Inne

Pracownia na kółkach

Skryta wśród lasów i pól Pojezierza Brodnickiego, w dorzeczu Brynicy, niedaleko Górzna czeka na odkrycie przez spragnionych kreatywnego tworzenia oraz dobrych relacji ze sobą i przyrodą Pracownia na kółkach wraz z Kozią Zagrodą. Agnieszka Drelich-Magdziak oraz Krzysztof Magdziak oferują warsztaty rzemieślnicze, artystyczne, podróżnicze i serowarskie dla każdego, a że mają pracownię na kółkach, są w stanie dojechać do każdego miejsca jakie sobie Państwo zamarzą.

Na ofertę pracowni składają się:

WARSZTAT PAPIERU CZERPANEGO
Uczestnicy zakładają małą manufakturę papierniczą. Mogą samodzielnie zaczerpnąć niepowtarzalną kartkę, a następnie ozdobić ją ornamentami np. kwiatowymi lub liśćmi, a nawet wykonać filigran. Jednocześnie poznają historię papieru i słuchają chińskiej opowieści.

WARSZTAT PAPIERU MARMURKOWEGO
Jest to pogłębienie wiedzy i umiejętności w tematyce papieru. W papier marmurkowy introligatorzy obkładali dawniej książki, a uczniowie zeszyty. Dzięki połączeniu warsztatu papieru czerpanego i marmurkowego uczestnicy mogą wykonać książkę, album, lub stare dokumenty.

WARSZTAT papier maché
Warsztat obejmuje wytwarzanie różnych bajecznych przedmiotów z masy papierowej. W efekcie powstają: szkatułki, pudełka, postaci.

WARSZTATY “RZEŹBIENIA” W SIANIE
Niecodzienny materiał rzeźbiarski daje wiele zabawy. Warsztat pięknie pachnie i kieruje wyobraźnię na kwieciste i zielne łąki. Wyniki pracy są zaskakujące dla małych i dużych uczestników.

WARSZTATY CERAMICZNE
Podczas warsztatu uczestnicy lepią w glinie wykorzystując różne techniki garncarskie. Można swoje dzieło ozdobić glinkami, a także je wypalić. Prowadzący nawiązują do starych form garncarskich. Przebieg warsztatu zależy od jego czasu trwania.

WARSZTAT OZDÓB ZE SŁOMY
Tematyka warsztatu nawiązuje do starych technik obróbki słomy. Uczestnicy tworzą z niej ozdoby, nie tylko ludziki i zwierzęta, ale także gwiazdy i łańcuchy. Można też zrobić prawdziwe „pająki”, które dawniej zdobiły wiejskie chaty.

WARSZTAT MAJSTERKOWANIA
Warsztat pozwala zrobić coś z niczego. W ten sposób powstają marionetki, zabawki, półki, a nawet pojazdy. Uczestnicy czerpią radość z tworzenia, a wyobraźnia nie ma wówczas ograniczeń.

PRACOWNIA CERAMICZNA
Zaprasza na warsztaty, ale też umożliwia zakup lub zamówienie niesamowitych glinianych błyskotek.

KOZIA ZAGRODA
Jest to certyfikowane gospodarstwo agroturystyczne. Umożliwia całym rodzinom spotkanie z żywymi kozami i posmakowanie koziego mleka. Dzieci mogą kozy doić i karmić. Każda koza ma swoje niepowtarzalne imię przez co najmłodsi chętnie się z nimi zaprzyjaźniają.
 

Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaAgnieszka Drelich-Magdziak - Pracownia na kółkach
TelefonTel. 510 262 305
Emailpracownianakolkach@gmail.com
AdresZdroje 17
Miejscowość87-321 Bartniczka
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi