Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
wioski tematyczne

Owocowa Kraina

Pewnego razu przez osadę położoną niedaleko golubskiego zamku przejeżdżał magnat węgierski. Jadąc pustkowiem zauważył stare drzewo śliwy. Zachwycony tym widokiem wysiadł z karety by zerwać kilka śliwek. Tak mu zasmakowały, że rozkazał rycerzom zerwać wszystkie owoce i zrobić z nich wino oraz polecił by w ogrodzie posadzić wiele drzewek śliwki węgierki. Na pamiątkę nazwał osadę Węgiersk.

Pakiet „W owocowym sadzie” pozwala poznać wielorakie zastosowanie owoców w życiu codziennym. Uczestnicy mają okazję wziąć udział w pokazie smażenia konfitur z owoców sezonowych połączonym z degustacją.
Każdy uczestnik podczas warsztatów artystycznych inspirowanych owocami własnoręcznie może ozdobić słoik do konfitur lub przygotować pamiątkę w formie owocowych zwierzaczków i innych cudaczków, które pozwolą udekorować stół i potrawy na każdą okazję.

Ponadto w ofercie są: „sałatka owocowa” i inne gry i zabawy ruchowo-zmysłowe w formie sztafety, quizów, konkursów, puzzli, gier karcianych i kalambur.

Na lubiących biesiadować czeka Owocowe karaoke z repertuarem owocowo- warzywnych przyśpiewek. Spacer po wsi zaś pozwala odkryć zabytkowy drewniany dom kryty strzechą i poznać drzewa w owocowym sadzie oraz zobaczyć życie zwierząt w wiejskiej zagrodzie.

Czas trwania wizyty w wiosce – około 5 godzin.
 

Fot. Krzysztof Wesołowski
Dane kontaktowe
Osoba kontaktowaMałgorzata Kamińska, Agnieszka Wróblewska
Telefon725 168 306, 782 481 225
Emailwioska.owocowa@gmail.com
WWWhttp://owocowawioska.pl
AdresWęgiersk
Miejscowość87-400 Węgiersk
Lokalizacja


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi