Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Rękodzieło
Koronki frywolitkowe

Frivolus to po łacinie kruchy. Takie też są koronki frywolitkowe - lekkie, zwiewne i subtelne. Ich wyrobem od ponad 30 lat zajmuje się pani Lidia Błażejczyk. Przy użyciu tej koronczarskiej techniki wytwarza misterne serwetki, kołnierzyki, biżuterię, ozdoby okolicznościowe i inne cudeńka.

Haft artystyczny

Czy obrazy można wyhaftować? Okazuje się, że tak. Pasją pochodzącej z okolic Świekatowa w Borach Tucholskich Ireny Chełmowskiej, jest malarstwo dziergane, inspirowane motywami ludowymi. Wśród jej wyrobów, oprócz haftowanych obrazów, znajdują się obrusy, serwety, szydełkowe bluzki, paski i nakrycia głowy oraz poduszki i powłoczki.

 

Didgeridoo

Aborygeni i Bory Tucholskie? Do takiego egzotycznego połączenia doszło w Tucholi dzięki działalności Pana Radosława Sobczyka, który zajmuje się wytwarzaniem jednego z najstarszych instrumentów znanych cywilizacji – aborygeńskiego didgeridoo.

Kuźnia Zaborowo

W Zaborowie na Pojezierzu Brodnickim, w ponad stuletnim budynku działa kuźnia, której właściciel, Mirosław Luda, uprawia kowalstwo artystyczne. Wykuwa tradycyjnymi metodami zarówno przedmioty codziennego użytku, jak i elementy wystroju wnętrz. W jego kuźni – oprócz nabycia unikatowych przedmiotów – można zwiedzić zabytkowy warsztat i popróbować sił w kowalskim fachu.

 12>


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi