Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
Twórczość ludowa
Zespół Ludowy „Gniewkowianie”

Zespół Ludowy „Gniewkowianie” jest jedną z sekcji prowadzonych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Liczy 25 osób. Występuje na wielu koncertach, przeglądach zespołów regionalnych z całego kraju, zdobywając zaszczytne miejsca i wyróżnienia.  

Artystyczna Grupa Rodzinna „Galeria Skromna”

W tej rodzinie wszyscy realizują swoje artystyczne pasje. Babcia tworzy haftowane obrazy, jej córki – malują, zięć – rzeźbi i projektuje artystyczne witryny, wnuczka – również maluje, a także gra na fortepianie i komponuje, wnuk rekonstruuje średniowieczne stroje i uzbrojenie. Razem tworzą Artystyczną Grupę Rodzinną, która wspólnie prezentuje swoje prace.

 

Tomasz Poraziński - garncarz

W Koronowie, 24 km od Bydgoszczy, nad urokliwym Zalewem Koronowskim garncarz Tomasz Poraziński prowadzi swój warsztat. Jest to miejsce otwarte zarówno dla turystów indywidualnych, rodzin, jak i grup zorganizowanych. Można tu spróbować pracy na kole garncarskim oraz poznać tajniki tego starego rzemiosła.

Jan Czupryniak

Jan Czupryniak nie tylko rzeźbi, ale również maluje i rysuje. Jest znany nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Tucholi mieszka i jak sam mówi odpoczywa.

 12>


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi