Aktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieśAktywnawieś: rękodzieło,twórcy ludowi,agroturystyka,kujawsko-pomorska wieś
polub nasz profil na facebook
atrakcje
Pompownia Kończyce

Miłośnikom starych urządzeń melioracyjnych polecamy odwiedzić północną część naszego województwa, gminę Nowe., w której znajduje się wiekowa pompownia. Pompownia powstała w 1910 roku i funkcjonowała nieprzerwanie do 1974 roku. Jeśli chcesz dotknąć 100 lat historii, wybierz się do Kończyc w okolicy Nowego!

Most kolejki wąskotorowej w Koronowie

W położonym niedaleko Bydgoszczy Koronowie znajduje się unikatowy zabytek techniki. Niezwykły, malowniczo położony most kolejki wąskotorowej to najwyższa tego typu konstrukcja w Europie.

Zespół pałacowo-parkowy w Przysieku

W położonym osiem kilometrów od Torunia Przysieku znajduje się eklektyczny dwór z 1793 r., otoczony malowniczym, 6-hektorowym parkiem krajobrazowym, pełnym rzadkich gatunków drzew. Dwór został niedawno pięknie odremontowany i wrócił do dawnej świetności.

Zespół pałacowo-parkowy w Skłudzewie

We wsi Skłudzewo znajduje się neogotycki pałacyk otoczony pięknym parkiem pełnym starych drzew, z których wiele to pomniki przyrody. Jeden z dębów szypułkowych nosi nazwę „Dąb Hrabiny” – na pamiątkę żony XIX-wiecznego właściciela posiadłości, Emmy Chopard, która zginęła w nieszczęśliwym wypadku podczas konnej przejażdżki po parku.

 Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Stronę internetową dofinansowano ze środków Unii Europejskiej, w ramach pomocy technicznej PROW 2007-2013, z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Instytucja odpowiedzialna za treść – Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi